Hírek > Süteménnyel az agrár utánpótlás képzésért

2020 maj 19


   

A Vitafort Országos Partnertalálkozón cukrászdát nyitottunk! Nem is akármilyet!


     

Gyönyörû és ha még lehet fokozni, finomabbnál finomabb süteményeket készítettek a vitafortos lányok.

   

A cukrászdában sok partnerünk megfordult és nem kevesen járultak hozzá adomány gyûjtési akciónkhoz. A befolyt összegből a jánoshalmi agrár-szakképző iskolát támogatjuk.

A hat szakképző iskolát integráló VM Kelet-Magyarországi Agrár-szakképző Központ (ASzK) az Alföld csaknem teljes  térségében agrár- és agrárjellegû szakmákban oktatási tevékenységet folytat, képzési kínálata felöleli az agrárium teljes területét: az alapanyagok megtermelésétől az élelmiszer késztermék értékesítéséig.

Az ASzK tevékenysége során arra törekszik, hogy rövid időtávon belül, a térség legmeghatározóbb és elismert agrár- és agrárjellegû oktatási intézménycsoportja legyen. Ezért magas színvonalú, minőségvezérelt oktatással és felnőttképzéssel, öt tagintézményünkkel ( Gyomaendrőd, Kétegyháza, Pétervására, Gyöngyös-Mátrafüred, Szentes) emelni kívánjuk szakmai képzés színvonalát, elismertségét, ezzel javítva a munkaerő-piaci problémákat és a társadalmi elégedettséget.

Az iskola 1933-ban létesült, mint Magyar Királyi Téli Gazdasági Iskola aranykalászos gazda ifjak képzése céljából, és a háborús éveket leszámítva mindig mezőgazdasági szakképzéssel foglalkozott. Iskolánk Bács- Kiskun megyében, illetve szûkebb régiónkban Jánoshalmán és vonzáskörzetében a mezőgazdasági szakképzés hagyományos központja.A tanulóink jellemzően ebből a körzetből jelentkeznek az iskolánkba.
Az 1991-es év sorsforduló volt az intézet életében, hiszen teljesen átalakítottuk képzési struktúránkat, minden területen „megújultunk”. A társadalmi-, gazdasági és politikai változások tendenciáit figyelembe véve 1989-ben és 1990-ben dolgoztuk ki intézetünk új képzési stratégiáját és a tanulmányterveket, pályázatokat főhatóságunk és az érdekelt minisztériumok jóváhagyása után tudatosan igyekeztünk megvalósítani, a feltételrendszert megteremteni mind személyi, mind tárgyi vonatkozásban.

Képzési profilunk kialakításában alapvető volt, hogy iskolánk iskolarendszerû- és iskola rendszeren kívüli képzésben a mezőgazdasági jelleg a meghatározó, immár 77. éve. Így a tárgyi és személyi feltételek alapvetően biztosítottak a képzések ellátásához. Számunkra fontos, hogy ténylegesen olyan képzéseket indítsuk el, amelyeket a felhasználó oldal igényel és megfelelnek a munkaerő piaci elvárásoknak. Lehetőségeink adottak a beiskolázott szakmák megfelelő színvonalú képzésének megvalósításához. Az országban a középiskolák közül az elsők között - az intézet akkreditációja megtörtént. A gyakorlati oktatáshoz saját tanüzemmel rendelkezünk, ahol 16 tanmûhelyben (lakatos, munkagép, hegesztő, szerviz, jármû-villamos, hidraulika stb.) valósítjuk meg a foglalkozásokat, továbbá olyan traktor és munkagépparkkal rendelkezünk, melyekkel a gépbeállítási-, gépüzemeltetési feladatokat tudjuk megtanítani tanulóinknak. Tangazdaságot hoztunk létre a farmergazdálkodás bemutatására és a tanulóknak gyakorlóhely biztosítása céljából (állattartótelep tanistállókkal, kertészettel; 170 ha szántóterülettel), ahol a tanulóink a termelési folyamatokban részt vesznek.

A termelési technológiák és eszközök fejlődése szükségessé teszik a gyakorlati oktatás technikai hátterének folyamatos fejlesztését is. 2004-ben hazánk is belépett az Európai Unió teljes jogú tagjainak sorába, és meg kell felelnünk az uniós követelményeknek a képzés tekintetében is. Ehhez továbbra is szükséges a kor színvonalának megfelelő eszközök, gépek beszerzése, a képzés feltételeinek folyamatos fejlesztése.
Tanulóink kiváló versenyeredményei bizonyítják, hogy magas színvonalon végezzük feladatunkat mind az elméleti, mind a gyakorlati oktatás területén.


                                              

Végezetül köszönjük a remek ötletet Mariannak, a gyönyörédes alkotásokat pedig Vitafort fantasztikus cukrászcsapatának!

Molnár Ági                          Baconos tekercs
Sarai Éva                             Csokis-nutellás keksz
Bodzsár-Szép Beáta            Rezgős süti
Szekeresné Jelenek Ildikó   Csíkos süti
Takács Gréta                        Profiterol
Marosi Antalné                    Labdarózsa
Csőke Györgyné                  Meggyes-csokis szelet
Farkas Gáborné                   Hercel
Csatári Éva                          Muffin
Nagyné Havacs Margit       Kosárka
Harsányi Szilvia                  Lekváros levél
Duchaj Sándor                    Meggyes piskóta
Szép Adrienn                      Fahéjas almarózsa
Bartuszek Bernadett            Emeletes élvezet
Bartuszek Henriett              Színes süti
Kucsákné Maca                  Fekete-fehér kocka
Dobosné Csilla                   Kati-szelet
Touré Mariann                   Almás krémes


Egervári Ildikó
Vitafort Zrt.
marketing és kommunikáció